Njegova Svetost Patrijarh G.Irinej 26.03.2009,Visokopreosveceni Mitropolit crnogorsko-primorski G.Amfilohije 22.11.2009, Njegovo Preosvestenstvo Episkop G.Atanasije

Овај  манастир,  посвећен  Светом прво- мученику   архиђакону   Стефану, испу- њене  је  славном  и   великом прошлошћу, а у дубокој  старини називан је  „Стари манастир".  Његови монаси ишли су  на  све  стране  и о државали везе са другим црквама.  Одлазили су и код далеких   вла- дара  и упознавали  их са  стањем   Српског  народа и  стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ.  Када је то требало,  њима није била далеко ни Mосква. Одлазили су  у Москву,  Цариград и Јерусалим, ишли и  у  далеке крајеве  света,  а то је било онда  када је  манастир  цветао,  напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља  који  су се даноноћно Богу молили  за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА 2015.год.

Јануар

Фебруар

Април

Мај

Јун

Јул

Септембар

Октобар

Новембар

АРХИВА  Октобар

09. октобар 2016. год., Протојереј Дејан Јаковљевић:   Проблем наркоманије и наше решење

16. октобар 2016. год., Ранко Гојковић: Ситуација у Русији у светлу све дубљих противречности са Западом

23. октобар 2016. год., Дечији хор Првог београдског певачког друштва

30. октобар 2016. год., Михаило Главичић: Психологија и Православна вера

Недеља 09. октобар 2016.г.

Проблем наркоманије и наше решење

У недељу, 09. октобра протојереј Дејан Јаковљевић који води духовно-рехабилитациони центар Црна Река, одржао је предавање на тему:  ,,Проблем наркоманије и наше решење". Основна намена Центра је духовна рехабилитација младих који су оболели од болести зависности – наркоманије. Отац Дејан  је у свом излагању нагласио  да исцељење подразумева духовни преображај целокупне личности која мора бити излечена, али и спремна да се у свету искушења одупре новим и старим изазовима. Једини начин јесте рађање потпуно нове преображене личности.

Преузмите:
                                              аудио запис: Проблем наркоманије и наше решење
                                                                             видео запис: Проблем наркоманије
                                                                         фото галерија: Трибина - 09. октобар

Недеља 16. октобар 2016.г.

Ситуација у Русији у светлу све дубљих противречности са Западом

У недељу, 16. октобра православни публициста Ранко Гојковић , одржао је  предавање на тему  ,, Ситуација у Русији у светлу све дубљих противречности са Западом".

аудио запис: Ситуација у Русији
                                                                         фото галерија: Трибина - 16. октобар

Недеља 16. октобар 2016.г.

Председник општине обишао Манстир у Сланцима

Председник општине Палилула Александар Јовичић и члан Већа Дејан Срејић обишли су 16. октобра Манастир Архиђакона Стефана у Сланцима, метоха Манастира Хиландар. Повод посете био је изградња атарских путева у непосредној близини Манастира, као и обилазак манастирског комплекса и разговор са свештенством о историјату и начину живота у једној од најстаријих светиња у Србији.

Текст преузет са сајта http://www.palilula.org.rs/

Недеља 23. октобар 2016.г.

Дечији хор Првог београдског певачког друштва

У недељу, 23. октобра 2016. године,  Дечији хор Првог београдског певачког друштва , одржао је свој концерт. У препуној сали, велики број  посетилаца који су дошли да подрже труд деце овог хора.
    Диригент Дечијег хора ПБПД је Радмила Кнежевић. Дечији хор ове године слави 35 година постојања и рада.

аудио запис: Дечији хор Првог београдског певачког друштва

видео запис: Дечији хор Првог београдског певачког друштва
                                                                         фото галерија: Трибина - 23. октобар

Недеља 30. октобар 2016.

Психологија и Православна вера

У недељу, 30. октобра 2016. године, дипломиран инжењер  машинства Михаило Главичић одржао је  предавање на тему  ,, Психологија и Православна вера". Брат Михаило, поделио је своје искуство православног хришћанина са присутним.

аудио запис: Психологија и Православна вера
                                                                         фото галерија: Трибина - 30. октобар