Njegova Svetost Patrijarh G.Irinej 26.03.2009,Visokopreosveceni Mitropolit crnogorsko-primorski G.Amfilohije 22.11.2009, Njegovo Preosvestenstvo Episkop G.Atanasije

Овај  манастир,  посвећен  Светом прво- мученику   архиђакону   Стефану, испу- њене  је  славном  и   великом прошлошћу, а у дубокој  старини називан је  „Стари манастир".  Његови монаси ишли су  на  све  стране  и о државали везе са другим црквама.  Одлазили су и код далеких   вла- дара  и упознавали  их са  стањем   Српског  народа и  стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ.  Када је то требало,  њима није била далеко ни Mосква. Одлазили су  у Москву,  Цариград и Јерусалим, ишли и  у  далеке крајеве  света,  а то је било онда  када је  манастир  цветао,  напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља  који  су се даноноћно Богу молили  за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА 2017.год.

Јануар

Фебруар

Април

Мај

Јун

Јул

Септембар

Октобар

Новембар

АРХИВА  Март

05. март 2017. год.,  Др Владимир Димитријевић: Како постати и  остати православан

12. март 2017. год., Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј

26. март 2017. год., Ранко Гојковић: Стогодишњица пада руског монархизма - поуке за данашњицу

Недеља 05. март 2017.

Како постати и  остати православан

У  прву недељу Часног поста, када Црква Христова прославља Недељу Православља, др Владимир Димитријевић одржао  је предавање на тему:
,, Како постати и  остати православан".

Преузмите:                                                     аудио запис: Како постати и остати православан
                                                                                 фото галерија: Трибина - 5. март

Недеља 12. март 2017.

Патријарх : Нико нема права да каже да није видео Бога

Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј началствовао је 12. марта 2017. године, у Недељу Григорија Паламе, светом архијерејском Литургијом. Након Литургије Патријарх је произнео празничну беседу поводом великог Божјег угодника Григорија Паламе. У својој беседи, Патријарх српски је рекао многима који су се причестили  и онима који се спремају за причешће да нема веће радости од причешћивања, поручујући да је то највеће достојанство које је Бог дао човеку.
   У манастирској трпезарији, Његова Светост је изразио велику радост, што овај манастир сваке недеље окупља велики број верника  и  што подсећа на прву хришћанску заједницу у Јерусалиму, где су апостоли служили трпезу народа.

Преузмите:
                                    аудио запис: Нико нема права да каже да није видео Бога
                                                                               Заједница са Богом - основ живота
                                                                               фото галерија: Трибина - 12. март

Недеља 26. март 2017.

Стогодишњица пада руског монархизма - поуке за данашњицу

У недељу, 26. марта православни публициста Ранко Гојковић , одржао је  предавање на тему  ,, Стогодишњица пада руског монархизма - поуке за данашњицу".

Преузмите:
                                          аудио запис: Стогодишњица пада руског монархизма
                                                                               фото галерија: Трибина - 26. март