Njegova Svetost Patrijarh G.Irinej 26.03.2009,Visokopreosveceni Mitropolit crnogorsko-primorski G.Amfilohije 22.11.2009, Njegovo Preosvestenstvo Episkop G.Atanasije

Овај  манастир,  посвећен  Светом прво- мученику   архиђакону   Стефану, испу- њене  је  славном  и   великом прошлошћу, а у дубокој  старини називан је  „Стари манастир".  Његови монаси ишли су  на  све  стране  и о државали везе са другим црквама.  Одлазили су и код далеких   вла- дара  и упознавали  их са  стањем   Српског  народа и  стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ.  Када је то требало,  њима није била далеко ни Mосква. Одлазили су  у Москву,  Цариград и Јерусалим, ишли и  у  далеке крајеве  света,  а то је било онда  када је  манастир  цветао,  напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља  који  су се даноноћно Богу молили  за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА 2017.год.

Јануар

Фебруар

Април

Мај

Јун

Јул

Септембар

Октобар

Новембар

АРХИВА  Фебруар

05. фебруар 2017. год., Проф. Предраг Миодраг: Уметност као одраз Божије иконе у човеку

12. фебруар 2017. год., Др Димитрије Калезић: О Светости

19. фебруар 2017. год., Др Влајко Пановић: Пушење, алкохол, психоактивне супстанце

26. фебруар 2017. год.., Протојереј - ставрофор Драгомир Убипариповић: Пост, покајање, исповест

Недеља 05. фебруар 2017.

Уметност као одраз Божије иконе у човеку

У недељу, 05. фебруара  проф. Предраг Миодраг и монaх светогорског манастира Симонопетра Партемије одржали су  предавање на тему ,,Ум-
етност као одраз Божије иконе у човеку".

Преузмите:                                        аудио запис: Уметност као одраз Божије иконе у човеку
                                                                          фото галерија: Трибина - 5. фебруар

Недеља 12. фебруар 2017.

О Светости

У недељу, 12. фебруара,  на празник Света Три Јерарха , протојереј - ставрофор проф. др Димитрије Калезић одржао је предавање на тему ,, О Светости."

***Из техничких разлога нисмо  у могућности да објавимо цео аудио запис предавања, објављујемо уводни део.
                                                                                                 аудио запис: О Светости
                                                                        фото галерија: Трибина - 12. фебруар

Недеља 19. фебруар 2017.

Пушење, алкохол, психоактивне супстанце

У недељу, 19. фебруара клинички психолог Војно медицинске академије у Београду, доктор Влајко Пановић је одржао предавање на тему ,,Пушење, алкохол, психоактивне супстанце".

аудио запис: Пушење , алкохол, психоактивне супстанце
                                                                        фото галерија: Трибина - 19. фебруар

Недеља 26. фебруар 2017.

Пост, покајање, исповест

У недељу, 26. фебруара 2017. године, протојереј - ставрофор Драгомир Убипариповић је одржао предавање на тему ,,Пост, покајање, исповест".

аудио запис: Пост, покајање, исповест
                                                                        фото галерија: Трибина - 26. фебруар