Njegova Svetost Patrijarh G.Irinej 26.03.2009,Visokopreosveceni Mitropolit crnogorsko-primorski G.Amfilohije 22.11.2009, Njegovo Preosvestenstvo Episkop G.Atanasije

Овај  манастир,  посвећен  Светом прво- мученику   архиђакону   Стефану, испуњен  је  славном  и   великом прошлошћу, а у дубокој  старини називан је  „Стари манастир".  Његови монаси ишли су  на  све  стране  и о државали везе са другим црквама.  Одлазили су и код далеких   вла- дара  и упознавали  их са  стањем   Српског  народа и  стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ.  Када је то требало,  њима није била далеко ни Mосква. Одлазили су  у Москву,  Цариград и Јерусалим, ишли и  у  далеке крајеве  света,  а то је било онда  када је  манастир  цветао,  напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља  који  су се даноноћно Богу молили  за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА 2017.год.

Јануар

Фебруар

Април

Мај

Јун

Јул

Септембар

Октобар

Новембар

АРХИВА  Фебруар

04. фебруар 2018. год.,Рада Трајковић: Косово

11. фебруар 2018. год., Ранко Гојковић: Култ Светог Саве у Русији

25. фебруар 2018. год., Хаџи Драган Поповић:Недеља Православља

Недеља 04. фебруар 2018.

Косово

У недељу, 04. фебруара 2018. године председница НВО Европски покрет и некадашња посланица у Скупштини Косова Рада Трајковић, одржала је предавање на тему: ,, Косово."

Преузмите:                                                                                                          аудио запис: Косово
                                                                        фото галерија: Трибина - 04. фебруар

Недеља 11. фебруар 2018.

Култ Светог Саве у Русији

У недељу, 11. фебруара 2018. године православни публициста Ранко Гојковић, одржао је предавање на тему:  ,,Култ Светог Саве у Русији."

Преузмите:
                                                                      аудио запис: Култ Светог Саве у Русији
                                                                        фото галерија: Трибина - 11. фебруар

Недеља 25. фебруар 2018.

Недеља Православља

У недељу, 25. фебруара 2018. године када Црква Христова прославља Недељу победе Православља, вероучитељ Хаџи Драган Поповић, одржао је предавање на тему:  ,,Недеља Православља."

Преузмите:
                                                                              аудио запис: Недеља Православља