Njegova Svetost Patrijarh G.Irinej 26.03.2009,Visokopreosveceni Mitropolit crnogorsko-primorski G.Amfilohije 22.11.2009, Njegovo Preosvestenstvo Episkop G.Atanasije

Овај  манастир,  посвећен  Светом прво- мученику   архиђакону   Стефану, испуњен  је  славном  и   великом прошлошћу, а у дубокој  старини називан је  „Стари манастир".  Његови монаси ишли су  на  све  стране  и о државали везе са другим црквама.  Одлазили су и код далеких   вла- дара  и упознавали  их са  стањем   Српског  народа и  стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ.  Када је то требало,  њима није била далеко ни Mосква. Одлазили су  у Москву,  Цариград и Јерусалим, ишли и  у  далеке крајеве  света,  а то је било онда  када је  манастир  цветао,  напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља  који  су се даноноћно Богу молили  за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА 2018.год.

Јануар

Фебруар

Април

Мај

Јун

Јул

Септембар

Октобар

Новембар

Децембар

АРХИВА  Јануар 2018.

Божићна посланица Српске Православне Цркве

Српска Православна Црква својој духовној деци о БОЖИЋУ 2017. године

ИРИНЕЈ

по милости Божјој

православни Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски, са свим Архијерејима Српске Православне Цркве – свештенству, монаштву и свим синовима и кћерима наше свете Цркве: благодат, милост и мир од Бога Оца, и Господа нашега Исуса Христа, и Духа Светога, уз радосни БОЖИЋНИ поздрав:

МИР БОЖЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Уторак 09. јануар 2018.

Празник Светог првомученика и архиђакона Стефана

Тропар, глас 4.
Добар бој си војевао првомучениче Христов и Апостоле, и изобличио си безбожност мучитеља, каменован си од руку безаконика,
а примио си венац из Деснице одозго, Бога си молио вапијући: Господе, не прими им ово за грех!

Преузмите:
фото галерија: Слава - 09. јануар