Njegova Svetost Patrijarh G.Irinej 26.03.2009,Visokopreosveceni Mitropolit crnogorsko-primorski G.Amfilohije 22.11.2009, Njegovo Preosvestenstvo Episkop G.Atanasije

Овај  манастир,  посвећен  Светом прво- мученику   архиђакону   Стефану, испу- њене  је  славном  и   великом прошлошћу, а у дубокој  старини називан је  „Стари манастир".  Његови монаси ишли су  на  све  стране  и о државали везе са другим црквама.  Одлазили су и код далеких   вла- дара  и упознавали  их са  стањем   Српског  народа и  стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ.  Када је то требало,  њима није била далеко ни Mосква. Одлазили су  у Москву,  Цариград и Јерусалим, ишли и  у  далеке крајеве  света,  а то је било онда  када је  манастир  цветао,  напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља  који  су се даноноћно Богу молили  за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА 2017.год.

Јануар

Фебруар

Април

Мај

Јун

Јул

Септембар

Октобар

Новембар

АРХИВА  Јануар

01. јануар 2017. год., Др Влајко Пановић:  Очинска улогa

09. јануар 2017. год., Свети првомученик и Архиђакон Стефан

19. јануар 2017. год., Богојављење

29. јануар 2017. год.., Хаџи Драган Поповић:Свети Сава на Сиону

Божићна посланица Српске Православне Цркве

Недеља 01. јануар 2017.

Очинска улогa

У недељу Светих Отаца, последњу пред празник Рождества Христовог, 1. јануара 2017. године, клинички психолог Војно медицинске академије у Беог- раду, доктор Влајко Пановић је одржао предавање на тему: ,,Очинска улогa ".

Преузмите:                                                                                            аудио запис: Очинска улога

Понедељак  09. јануар 2017.

Свети првомученик и Архиђакон Стефан

На празник Светог апостола, првомученика и архиђакона Стефана, 9. јануара 2017. године,  свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ топлички г. Арсенијe.
      Владика Арсенијe  у својој  литургијској празничној беседи честитао је  празник  Рођења Господа нашег Исуса Христа и празник Светог архиђакона Стефна благочестивом верном народу и братству манастира.
       Преосвећени Владика  у манастирској трпезарији се још једном обратио  братству и верном народу, заблогадарио оцу игуману и братији  на гостољубљу и честитао  славу.

аудио запис: Беседа владика Арсеније
                                                                                                       фото галерија: Слава

Четвртак 19. јануар 2017.

Христе, Боже, Који си се јавио и свет просветио, слава Теби!

Тропар на Богојављење:

Во Јордање крешчајушчусја Тебје Господи, Троическоје јависја поклоњеније:
Родитељев бо глас свидјетељствоваше Тебје, возљубљенаго тја Сина именуја, и Дух во видје голубиње, извјествоваше словесе утвержденије: јављејсја Христе Боже, и мир просвјешчеј, слава Тебје.

видео запис: Водоосвећење на празник Богојављења

фото галерија: Празници - Богојављење

Недеља 29. јануар 2017.

Свети Сава на Сиону

У недељу, 29. јануара дипломирани теолог и публициста хаџи Драган Поповић одржао је предавање на тему ,,Свети Сава на Сиону."

аудио запис:  Свети Сава на Сиону
                                                                            фото галерија: Трибина - 29. јануар