Овај манастир, посвећен Св. прво- мученику архиђакону Стефану, испуњен је славном и великом прошлошћу, а у дубокој старини назван је ,,Стари манастир". Његови монаси ишли су на све стране и одржавали везе са другим црквама. Одлазили су и код далеких владара и упознавали их са стањем Српског народа и стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ. Када је то требало, њима није била далеко ни Москва. Одлазили су у Москву, Цариград и Јерусалим, ишли и у далеке крајеве света, а то је било онда када је манастир цветао, напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља који су се даноноћно Богу молили за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА

2015. год.

ПРАТИТЕ НАС НА

NAJAVA

У недељу, 24. септембра 2017. године проф. Владимир Меденица, одржаће предавање на тему  ,, Логос Слово Саборност ".
       Предавање ће бити одржано после свете Литургије која почиње у 9 часова.

NOVO NA SAJTU

10. септембар 2017. Др Влајко Пановић: Грешке у васпитању

Преслушајте/преузмите

МИСИОНАРСКО БРАТСТВО СВЕТИ СТЕФАН
               Рад братства можете пратити на фејсбук страни братства

LETOPIS MANASTIRA SVETI STEFAN

Странице из савременог живота обитељи

јануар  фебруар  март  април  мај  јун  јул  август  септембар  октобар   новембар   децембар

Недеља 10. септембар 2017.

Зашто се све мање разумемо (грешке у васпитању)

У недељу, 10. септембра клинички психолог Војно медицинске академије у Београду, доктор Влајко Пановић је одржао предавање на тему ,,Зашто се све мање разумемо (грешке у васпитању) ".

аудио запис: Грешке у васпитању

Уторак 15. август 2017.

Пренос моштију Светог архиђакона Стефана

15. августа 2017. године, уз многобројни верни народ, прославњена је манастирска слава Пренос моштију Светог архиђакона Стефана. Празновање је започето свечаним бденијем које је служио протојереј-ставрофор Илија Росић, протонамесник Милан Танасић и јеромонах Стефан (Вукославчевић). Сабор је настављено уз игру и песму које је приредило фолклорно друштво „Прело“ из Великог Села. На дан празника Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј служио je свету архијерејску Литургију .

Недеља 25. јун 2017.

Наше гусле свете

У недељу, 25. јуна 2017. године одржана је промоција књиге ,,Наше гусле свете" аутора Славка Јекнића. О књизи је говорио  народни гуслар Драшко Малиџан.

аудио запис: Наше гусле свете
                                                                                  фото галерија: Трибина - 25. јун

Недеља 18. јун 2017.

Свесловенски конгрес на поклоњењу  Руским Светињама

У недељу, 18. јуна 2017. године  православни публициста Ранко Гојковић, одржао је предавање на тему  ,, Свесловенски конгрес на поклоњењу  Руским Светињама ".  Ранко Гојковић, пренео је своје утиске о многим светим местима  које је посетио током учествовања на  јубиларном Свесловенском Конгресу одржаном од 26. маја до 3. јуна у Русији.

аудио запис: Свесловенски конгрес
                                                                                  фото галерија: Трибина - 18. јун

Недеља 11. јун 2017.

Дела апостолска

Јеромонах Рафаило (Бољевић), настојатељ манастира Подмаине, одржао је у недељу, 11. јуна 2017. године предавање на тему ,, Дела апостолска."

аудио запис:  Дела апостолска
                                                                                  фото галерија: Трибина - 11. јун

Недеља 28. мај 2017.

Лов на човека

У недељу, 28. маја одржанa je промоција књигe ,, Лов на човека ",  аутора Радованa Рабреновићa .

аудио запис:  Лов на човека
                                                                                  фото галерија: Трибина - 28. мај

Недеља 21. мај 2017.

Духовни разговори

У недељу Слепог, шесту недељу по празнику Пасхе, на празник Светог апостола и јеванђелиста Јована Богослова, 21. маја 2017. године, свету Литургију служио  је  Епископ бихаћко-петровачки  господин Атанасије, у присуству Архиепископа охридског и Митрополита скопског г. Јована и Епископа стобијског и местобљуститељ струмичког г. Давида. Окупљеном народу  обратио се Преосвећени Владика г. Атанасије који је протумачио јеванђелску причу о чуду које је наш Господ и Спаситељ Исус Христос учинио на човеку слепом од рођења.
 Евхаристијско сабрање продужено је за трпезом љубави духовним разговором.

аудио запис: Молитва коју Бог увек услишава
                                                                                                            Духовни разговори
                                                                                  фото галерија: Трибина - 21. мај

Недеља 14. мај 2017.

Косово јуче , данас , сутра

У недељу, 14. маја одржано је предавање и промоција књига ,,Писма српских конзула из Приштине 1890-1900" и  ,,Плач Старе Србије" у издању манастира Свети Стефан . Предавање о Косову , и представљање књига, одржао је др Марко Јакшић.

аудио запис:  Косово
                                                                                  фото галерија: Трибина - 14. мај

Недеља 07. мај 2017.

Хор младих Свети Николај Српски

Хор младих ,,Свети Николај Српски" са диригентом Живанком Шпирић, наступио је у недељу 07. маја 2017. Хор је извео духовне , родољубиве и етно песме и одрецитовали две рецитације.

видео запис: Хор младих Свети Николај Српски

фото галерија: Трибина - 07.мај
                                                аудио запис: Хор младих ,, Свети Николај Српски"