Овај манастир, посвећен Св. прво- мученику архиђакону Стефану, испуњен је славном и великом прошлошћу, а у дубокој старини назван је ,,Стари манастир". Његови монаси ишли су на све стране и одржавали везе са другим црквама. Одлазили су и код далеких владара и упознавали их са стањем Српског народа и стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ. Када је то требало, њима није била далеко ни Москва. Одлазили су у Москву, Цариград и Јерусалим, ишли и у далеке крајеве света, а то је било онда када је манастир цветао, напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља који су се даноноћно Богу молили за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

АРХИВА

2015. год.

LETOPIS MANASTIRA SVETI STEFAN

Странице из савременог живота обитељи

јануар  фебруар  март  април  мај  јун  јул  август  септембар  октобар   новембар   децембар

Недеља 19. новембар 2017.

У недељу, 19. новембра 2017.године истраживач сарадник Историјског института Београд Милун Стијовић, одржао предавање на тему ,,Српски глас - српска интелектуална елита о српском националном питању у Краљевини Југославији".

аудио запис: Српски глас
                                                                      фото галерија: Трибина - 19. новембар

Недеља 12. новембар 2017.

Исламска визија света код Иве Андрића и Његош и ислам

У недељу, 12. новембра 2017. године др Мирољуб Јевтић редовни професор на Факултету политичких наука у Београду, одржао је предавање на тему ,,Исламска визија света код Иве Андрића и Његош и ислам". Предавање је уједно било и промоција књига ,,Исламска визија света код Иве Андрића" и ,,Његош и ислам."
                                                                                                         аудио запис:  Ислам
                                                                      фото галерија: Трибина - 12. новембар

Недеља 05. новембар 2017.

Филм Матилда - злочин из Ипотијевског дома наставља се на филмском платну

У недељу, 05. новембра православни публициста Ранко Гојковић , одржао је  предавање на тему  ,,  Филм Матилда - злочин из Ипотијевског дома наставља се на филмском платну".

аудио запис: Филм Матилда

Недеља 29. октобар 2017.

Чекам васкрсење

У недељу, 29. октобра 2017. године протојереј-ставрофор Драгомир Убипариповић, одржао предавање на тему ,,Чекам васкрсење".

аудио запис:  Чекам васкрсење
                                                                         фото галерија: Трибина - 29. октобар

Недеља 22. октобар 2017.

У цара Тројана козије уши
истина не може да се закопа свети Алојзије или свети Крампус

У недељу, 22.октобра 2017.године одржана је промоција књиге ,,У цара Тројана козије уши - истина не може да се закопа свети Алојзије или свети Крампус" аутора  Јована Пејина.

аудио запис: У цара Тројана козје уши
                                                                         фото галерија: Трибина - 22. октобар

Недеља 15. октобар 2017.

Београд – Богородичин град

У недељу, 15.октобра 2017.године православни публициста и мисионар Јања Тодоровић , одржала је предавање на тему ,,Београд – Богородичин град ".

аудио запис: Београд - Богородичин град

Недеља 08. октобар 2017.

Психолошки аспекти зависности од интернет технологије

У недељу, 8.октобра 2017.године клинички психолог Војно медицинске академије у Београду, доктор Влајко Пановић је одржао предавање на тему ,,Психолошки аспекти зависности од интернет технологије."

Преузмите:
                                                     аудио запис: Зависност од интернет технологија

Недеља 01. октобар 2017.

Српски народ од Берлинског конгреса до разговора о Косову и Метохији (Данас)

У недељу, 1.октобра 2017.године професор др Милоје Пршић, одржао предавање на тему ,,Српски народ од Берлинског конгреса до разговора о Косову и Метохији (Данас)".

аудио запис: Српски народ од Берлинског конгреса

Недеља 10. септембар 2017.

Зашто се све мање разумемо (грешке у васпитању)

У недељу, 10. септембра клинички психолог Војно медицинске академије у Београду, доктор Влајко Пановић је одржао предавање на тему ,,Зашто се све мање разумемо (грешке у васпитању) ".
                                                                                аудио запис: Грешке у васпитању