Овај манастир, посвећен Св. прво- мученику архиђакону Стефану, испуњен је славном и великом прошлошћу, а у дубокој старини назван је ,,Стари манастир". Његови монаси ишли су на све стране и одржавали везе са другим црквама. Одлазили су и код далеких владара и упознавали их са стањем Српског народа и стањем Српске цркве; молили и добијали помоћ. Када је то требало, њима није била далеко ни Москва. Одлазили су у Москву, Цариград и Јерусалим, ишли и у далеке крајеве света, а то је било онда када је манастир цветао, напредовао, био пун монаха, овоземаљских светитеља који су се даноноћно Богу молили за васцели српски народ.

Патријарх српски Герман
1971. лета Господњег

LETOPIS MANASTIRA SVETI STEFAN

Странице из савременог живота обитељи

јануар  фебруар  март  април  мај  јун  јул  август  септембар  октобар   новембар   децембар

Божићна посланица Српске Православне Цркве

Уторак 09. Јануар 2018.

Празник Светог првомученика и архиђакона Стефана

Тропар, глас 4.
Добар бој си војевао првомучениче Христов и Апостоле, и изобличио си безбожност мучитеља, каменован си од руку безаконика, а примио си венац из Деснице одозго, Бога си молио вапијући: Господе, не прими им ово за грех!

фото галерија: Слава - 09. Јануар